Strona główna

Odyseusze w USA. NASA prezentuje

Odyseusze w USA. NASA prezentuje

2011-05-30 08:24:59  |  Danuta Połom

Relacja zespołu z siódemki: "Kolejny dzień w campusie Uniwersytetu w Maryland dobiegł końca. Niedziela przeminęła nam na korzystaniu z atrakcji przygotowanych specjalnie dla uczestników Odysei.

Wczesnym rankiem, po jak zwykle pysznym śniadanku, ruszyliśmy do Stamp Student Union, posłuchać prezentacji pracowników NASA. Prowadzący zaprezentował, jak działają przyrządy zdolne dostrzec niedostrzegalne, a także jak możemy skorzystać z satelitarnych danych Agencji NASA... w domu! Ponadto, obejrzeliśmy występ naszych starszych kolegów z II Liceum, który - naszym zdaniem - był rewelacyjny i zrobił ogromne wrażenie na sędziach. Po obiedzie spędziliśmy czas z naszą drużyną kumpelską z Virginii, biorąc wspólnie udział w Festiwalu Kreatywności.
Najważniejszym punktem dnia był kolejny etap naszego konkursu, czyli problemy spontaniczne. Wejście na salę konkursową poprzedziła świetna zabawa w komorze igraszek. Tam musieliśmy zaprezentować naszą drużynę przed dzieciakami z różnych krajów. Kreatywnym chojniczanom przyszło do głowy bardzo zabawne rozwiązanie, by przywitać ich pieśnią kaszubską "Tata i koza". Ten występ (w roli kozy wystąpiła Sławka) bardzo spodobał się publiczności, czyli innym drużynom oczekującym na konkurs. Rozluźnieni i radośni ruszyliśmy zmierzyć się ze spontanami. Na razie nie możemy powiedzieć, co stanowiło treść problemu, bo to grozi dyskwalifikacją. Opowiemy Wam, jak wrócimy do Chojnic.
Wieczór spędziliśmy razem z naszym buddyteamem. Jest taka tradycja, że drużyny kumpelskie za wsparcie na finałach przygotowują dla siebie prezenty. Od naszych przyjaciół z Virginii dostaliśmy koszulki, flagi i kilka innych ciekawych gażdżetów. My także obdarowaliśmy ich drobnymi upomnikami prosto z Polski.
Ten dzień można zaliczyć do bardzo udanych. Jutro (w poniedziałek) wybieramy się do Waszyngtonu, a wieczorem czeka nas ceremonia zamknięcia i ogłoszenie wyników. Postaramy się jak najszybciej zawiadomić Was o wynikach, ale pamiętajcie, że w Odysei Umysłu każdy jest zwycięzcą".

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl