Bezbramkowy remis na Mickiewicza

2011-05-29 09:45:09  |  Ł.R.

W spotkaniu 32 kolejki II ligi zachodniej Chojniczanka Chojnice bezbramkowo zremisowała z walczącym o miejsce premiowane udziałem w pierwszej lidze GKS-em Tychy.

Od początku spotkania widać było, że tyszanie, nie chcąc oglądać się na dzisiejsze spotkanie Zawiszy Bydgoszcz, przyjechali do Chojnic po trzy punkty. Wczorajsze widowisko z pewnością nie należało do porywających. Ilość stworzonych przez obie drużyny sytuacji strzeleckich można było policzyć na palcach jednej ręki. W pierwszej odsłonie zagrozić bramce rywala bezskutecznie próbowali Tomasz Parzy oraz Sławomir Ziemak. Najlepszą okazję zmarnował jednak Konrad Hajdamowicz w 23 minucie. Z kilku metrów strzelił on wprost w ręce bramkarza gości. W końcówce pierwszej połowy tyszanie powinni prowadzić 1:0. Hubert Jaromin znalazł się w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Baranem, którego w ładny sposób przelobował, ale... sędzia główny tego spotkania zamiast uznać prawidłowo strzeloną bramkę w niezrozumiały sposób odgwizdał przewinienie naszego bramkarza.

Na drugą połowę obie jedenastki wybiegły na boisko bez zmian. Przez pierwsze 20 minut niewiele działo się na boisku przy ulicy Mickiewicza. W 65. minucie świetną interwencją popisał się bramkarz żółto-biało-czerwonych, który uchronił Chojniczankę od utraty gola.  Od 70. minuty ożywił się również doping kibiców z sektora "C". Dużo do gry wniósł Artur Andruszczak, który zastąpił Marka Kowala. Jego strzał z 72. minuty o centymetry minął bramkę strzeżoną przez Kojdeckiego. Ten sam zawodnik kapitalnie wyłożył piłę Szymonowi Kaźmierowskiemu w polu karnym, ale i tym razem zabrakło wykończenia. Tyszanie kończyli mecz w dziesiątkę. Napastnik gości niezadowolony z decyzji arbitra kopnął w powietrze piłkę, za co wyleciał z boiska. Strata punktów przez zajmujący trzecie miejsce w tabeli GKS Tychy, zapewniła awans grudziądzkiej Olimpii.

Link do Mp3 (Wypowiedź trenera Kapicy po meczu...)

CHOJNICZANKA CHOJNICE - GKS TYCHY 0:0

Chojniczanka: Baran - Mikołajczyk, Jakos, Sierant, Lenart - Kowal (66- Andruszczak), Matuszek (79 - Gibczyńśki), Parzy, Ziemak, Hajdamowicz (59 - Noga) - Kaźmierowski. Trener: Grzegorz Kapica.

GKS Tychy: Kojdecki - Odrobiński, Kopczyk, Masternak, Lesik, Żyła (60 - Żyła), Babiarz, Feruga (83 - Balul), Furczyk, Kruczek (87 -Czupryna), Jaromin.