Pretendent do gry w pierwszej lidze pokonany

2011-05-25 22:01:08  |  Ł.R.

W spotkaniu 31. kolejki II ligi zachodniej, w niezwykle ważnym dla losów walki o awans do I ligi, licząca się w stawce Miedź Legnica przegrała na własnym stadionie z beniaminkiem Chojniczanką Chojnice 2:1.

Po błędzie kierowców wiozących piłkarzy z Chojnic do Legnicy, zespół Grzegorza Kapicy dotarł na stadion imienia Orła Białego na… 30 minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Nie przeszkodziło to zawodnikom MKS-u w odniesieniu trzynastego zwycięstwa w lidze. Po ostatniej porażce z Górnikiem Wałbrzych, mecz z Miedzią Legnica był dla Chojniczanki meczem "o prestiż".

Po niemrawym początku, który nie był porywającym widowiskiem, pierwsze celne trafienie zadał Grzegorz Jakosz, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Żółto-biało-czerwoni powinni prowadzić 2:0, jednak arbiter spotkania nie "odgwizdał” ewidentnego faulu na Szymonie Kaźmierowskim w polu karnym. Ale "co się odwlecze, to nie uciecze”. W 42. minucie ponownie w polu karnym faulowany był Tomasz Parzy, ale tym razem sędzia nie wahał się użyć gwizdka i wskazał na "wapno”. Egzekutorem jedenastki okazał się Sławomir Ziemak i do przerwy prowadziliśmy 2:0.

Pretendent do gry w pierwszej lidze, po zmianie stron, wyszedł na boisko próbując strzelić kontaktowego gola. Miejscowi na efekt bramkowy czekali aż do 83. minuty. Krzysztofa Barana pokonał Jakub Grzegorzewski. Do końca meczu piłkarze Chojniczanki nie oddali prowadzenia i po raz pierwszy w rundzie rewanżowej ,,Miedzianka” schodziła z boiska pokonana.

Być może w sobotę sprawdzi się przysłowie "do trzech razy sztuka”, gdzie po dwóch porażkach u siebie przyjdzie nam zagrać i wygrać z GKS-em Tychy. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

MIEDŹ LEGNICA            –                CHOJNICZANKA CHOJNICE 1:2 (0:2)

Jakub Grzegorzewski 82’                Grzegorz Jakosz 23’, Sławomir Ziemak 42’

Chojniczanka: Baran – Mikołajczyk, Jakosz, Sierant, Lenart – Kowal (63 Gibczyński), Matuszek, Ziemak, Parzy (80 Trzebiński), Hajdamowicz – Kaźmierowski (70 Magdziński)