Liczne starty zawodników ChKŻ

2011-05-23 07:52:36  |  Łukasz Dzięcielski ChKŻ

Zawodnicy Chojnickiego Klubu Żeglarskiego mogą zaliczyć minione weekend za bardzo pracowity. Optimiściarze rywalizowali w Gdyni, natomiast klasy Laser Radial, 470 i 49-er w Pucku.

W Gdyni, w dniach 20-22.05.2011 r. odbyły się regaty o Puchar YKP Gdynia w kl. Optimist. Były one jednocześnie I eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i III eliminacją do MŚ i ME 2011. Warunki wietrzne dopisały tylko przez jeden dzień, w którym udało się zorganizować tylko 4 wyścigi. Bezkonkurencyjny okazał się zawodnik ChKŻ Chojnice Marcin Urbański. Drugie miejsce na podium zajął Konrad Pszczółkowski z BAZY Mrągowo, a najniższe miejsce zajęła Ewa Romaniuk z YKP Gdynia. Do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zakwalifikuje się 60 chłopców i 30 dziewcząt. Po I eliminacji oprócz Marcina Urbańskiego, z naszego Klubu kwalifikują się: Damian Kosmalski (15 miejsce), Michał Pilarczyk (24 miejsce), Kacper Mazurek (32 miejsce), Wojciech Lipke (37 miejsce), Magdalena Kwaśna (39 miejsce), Mateusz Ciechacki (46 miejsce), Jan Adriańczyk (47 miejsce), Karolina Knapik (67 miejsce), Hanna Romanowska (76 miejsce). Pozostali nasi zawodnicy zajęli: 100m. Sebastian Mazurek, 118m. Jakub Lipiński. Łącznie w regatach startowało 129 Optimiściarzy z klubów żeglarskich z całej Polski.

Bardzo dużym sukcesem zakończył swój start w regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w kl. Laser Radial - Mikołaj Lahn. Zawodnik ChKŻ Chojnice w klasyfikacji Juniorów ogólnej zajął 1 miejsce uzyskując tym samym, jako jedyny z Polaków, powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów ISAF.
Również w tych regatach startowali nasi pozostali zawodnicy. W klasie 470 załoga Ewa Szczęsna i Irmina Mrozek-Gliszczyńska zajęły 3 miejsce w klasyfikacji kobiet i 1 miejsce wśród Młodzieżowców kobiet. Zwyciężyły Agnieszka Skrzypulec (AZS AWFiS Gdańsk) i Jolanta Ogar (Pogoń Szczecin). Łącznie startowało 10 załóg.
3 miejsce w klasie 49-er zajęła załoga Karol Jączkowski (ChKŻ Chojnice) i Marcin Mickiewicz (AZS UWM Olsztyn). Zwyciężyli Marcin Czajkowski (YKP Gdynia) i Jacek Piasecki (SKŻ HESTIA Sopot). W tej klasie startowało 5 załóg.

Również załogi w klasie 420 startowały w miniony weekend w regatach o "XVI Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Gdańsk". Najwyższe miejsce na podium zajęła nasza załoga Filip Florek i Robert Szpuła. 12 miejsce zajęli Łukasz Wyrowiński i Dominik Janowczyk. W regatach udział wzięło 23 załogi.