Górnik lepszy w starciu beniaminków

2011-05-22 09:14:12  |  Ł.R.

Piłkarze Chojniczanki Chojnice przegrali na własnym boisku 3:0 z Górnikiem Wałbrzych w meczu 30. kolejki II ligi.

Starcie beniaminków lepiej rozpoczęli Górnicy z Wałbrzycha. Po niefortunnej interwencji Krzysztofa Barana, który minął się z piłką, gola "główką” zdobył Adam Kłak. Chojniczanka słabo wyglądała na tle dobrze grającej tego dnia drużyny gości. Nieliczne ataki naszego zespołu nie przyniosły nam gola w pierwszej odsłonie meczu.  Na palcach jednej ręki mogliśmy policzyć sytuacje podbramkowe, stwarzane przez zespół Grzegorza Kapicy. Obroniony strzał Jacka Magdzińskiego czy niecelny strzał głową Bartosza Kaśnikowskiego, to było wszystko na co stać było nasz zespół w pierwszej połowie. Warto dodać, że nie było dopingu, oprawy, panowała grobowa atmosfera w związku z protestem kibiców z sektora "C", którzy na znak protestu wobec decyzji PZPN i premiera Donalda Tuska, ubrani byli na czarno.

Druga połowa pechowo rozpoczęła się dla Tomasza Pestki, który po zaledwie minucie pobytu na boisku doznał kontuzji. Na domiar złego, Górnik kilka sekund po wznowieniu skarcił naszą obronę po raz drugi. Gola na 2:0 dla gości strzelił Daniel Zinke. Chojniczanka nie potrafiła wypracować sobie klarownej sytuacji. Śmiało można powiedzieć, że był to najsłabszy mecz w wykonaniu żółto-biało-czerwonych. Szansę na honorowego gola miał Marek Kowal, ale jego strzał głową niemal z linii bramkowej wybił obrońca gości. Aktywni byli "Alex”, Paweł Noga, ale ich strzały albo mijały bramkę drużyny przyjezdnej, albo lądowały na rękawicy bramkarza Górnika, który kilka razy chronił swój zespół od utraty gola. W 84. na indywidualna akcję zdecydował się Daniel Zinke, który po raz drugi pokonał naszego bramkarza, ustalając wynik meczu na 3:0. Porażka ta zepchnęła naszą drużynę na siódme miejsce w lidze. W najbliższą środę czeka nas pojedynek w Legnicy z tamtejszą Miedzią.

CHOJNICZANKA CHOJNICE - GÓRNIK WAŁBRZYCH 0:3 (0:1)

Adam Kłak (16’), Daniel Zinke (46’, 84’)

Chojniczanka Chojnice: Krzysztof Baran – Michał Mikołajczyk, Bartosz Kaśnikowski, Grzegorz Jakosz, Artur Andruszczak – Tomasz Lenart, Aleksandar Atanacković, Szymon Matuszek (46’ Tomasz Pestka – 48’ Paweł Noga), Konrad Hajdamowicz (56’ Szymon Gibczyński) – Jacek Magdziński, Marek Kowal.

Górnik Wałbrzych: Damian Jaroszewski – Marek Wojtarowicz, Adam Kłak, Michał Zawadzki, Grzegorz Michalak – Jacek Fojna (64’ Roman Maciejak), Tomasz Wepa, Marcin Morawski, Daniel Zinke – Jan Rytko (92’ Dominik Radziemski), Kornel Duś (88’ Sławomir Orzech).