156 zawodników na regatach

2011-05-16 12:38:56  |  ChKŻ, fot. Łukasz Dzięcielski

Wczoraj (15.05) zakończyła się II część regat "Memoriał Ottona Weilanda". Organizatorem tej jednej z największych imprez śródlądowych w Polsce był Chojnicki Klub Żeglarski.

Regaty odbyły się w dniach 13-15 maj a na starcie stanęło aż 156 zawodników z klubów żeglarskich z całej Polski w dwóch klasach regatowych: Optimist Gr. A i B. Warunki wietrzne w pierwszym i ostatnim dniu były bardzo dobre, tylko w sobotę słabszy wiatr uniemożliwił rozegranie wszystkich zaplanowanych wyścigów.

Najlepsza w kl. Optimist Gr. A była zawodniczka ChKŻ Chojnice Karolina Knapik. Tuż za nią uplasował się jej klubowy kolega Mateusz Ciechacki. Trzecie miejsce zajął Mieszko Niewiarowski z YK STAL Gdynia.

22m. Jan Adriańczyk (ChKŻ Chojnice)

Łącznie w Gr. A startowało 22 zawodników.

Znacznie liczniejsza była frekwencja w Gr. B, w której startowało aż 134 zawodników. Najwyższe miejsce na podium przypadło w udziale zawodnikowi YKP Gdynia Mikołajowi Staniulowi. Drugie miejsce zajął Maciej Abramowicz z MOS SSW Iława, natomiast na najniższym miejscu na podium stanęła Hanna Dzik z MOS SSW Iława.

Poniżej pozostałe miejsca miejscowych zawodników:
15m. Natalia Kazykalewicz (ChKŻ Chojnice)
30m. Jakub Domagała (ChKŻ Chojnice)
40m. Jakub Pilarczyk (ChKŻ Chojnice)
73m. Tomasz Januszewski (ChKŻ Chojnice)
76m. Mikołaj Zblewski (LKS Charzykowy)
79m. Seweryn Łangowski (LKS Charzykowy)
92m. Patryk Kosmalski (ChKŻ Chojnice)
104m. Karol Zaradkiewicz (ChKŻ Chojnice)
108m. Patryk Wełninski (ChKŻ Chojnice)
117m. Olga Szynwelska (LKS Charzykowy)
120m. Oskar Sawicki (LKS Charzykowy)
132m. Mikołaj Bartkowski (ChKŻ Chojnice)

Podczas regat zorganizowany został również turniej piłki nożnej, który wygrała drużyna z LKS Charzykowy.

Regaty Memoriał Ottona Weilanda udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miejski w Chojnicach, Powiat Chojnicki oraz Samorząd Wojewódzki Woj. Pomorskiego w Gdańsku.