Strona główna

Pocztówka z Parku Narodowego

Pocztówka z Parku Narodowego

2011-05-14 08:25:37  |  Beata Grabowska Park Narodowy

W tym roku większość konkursów i akcji organizowanych przez Park Narodowy „Bory Tucholskie” związanych jest z obchodami 15-lecia powstania Parku. Tak również było w przypadku V Wiosennego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej dla dzieci sześcio- i siedmioletnich z powiatu chojnickiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów: plastycznego i teoretycznego. Etap teoretyczny odbył się 12 maja br. (czwartek) w siedzibie Parku w Charzykowach. Aby się do niego zakwalifikować należało do 15 kwietnia br., wykonać, dowolną techniką,pocztówkę z Parku Narodowego „Bory Tucholskie”. Wpłynęło 177 prac z 15 placówek. Komisja konkursowa w skład, której wchodzili prawie wszyscy pracownicy Parku, miała do wykonania trudne zadanie. Należało wybrać prace najładniejsze, najciekawsze i najoryginalniejsze i co  najważniejsze samodzielnie wykonane przez dzieci. Wybrano prace następujących osób: Mileny Rudnik ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach, której opiekunem jest Pani Teresa Mowińska, Sary Szulc ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach, która do konkursu została przygotowana przez Panią Ewę Jóźwiak, Miłosza Rohde  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach (opiekun Pani Urszula Michalik). Ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach wybrano także prace:  Zuzanny Burczyk, Natalii Nierychlewskiej oraz Dominika Prusińskiego, których wychowawcą jest Pani Barbara Przybyszewska. Wśród zwycięzców znalazł się także Jan Gliniecki oraz Natalia Kiedrowicz ze Szkoły Podstawowej w Nieżychowicach (opiekun Pani Paulina Stanisławska) oraz Sabina Pick, Kacper Fojuth i Amelia Gostomczyk ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie (wychowawca Pani Celina Drewek). Komisji konkursowej podobała się również praca Igora Siedleckiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach (opiekun Pani Ewa Drobińska) oraz Sajany Nynca z Przedszkola Niepublicznego „Promyczek” w Chojnicach, którą do konkursu przygotowywała Pani Lidia Błocińska.

W tym roku komisja konkursowa postanowiła również przyznać wyróżnienia. Otrzymali je: Jakub Narloch ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach (opiekun Pani Grażyna Pelowska), Marta Chrząszcz z Przedszkola Samorządowego nr 9 „Skrzaty” w Chojnicach (opiekun Pani Luiza Chomicz), Marta Spisak z Przedszkola Samorządowego nr 9 „Skrzaty” w Chojnicach (opiekun Pani Emilia Kierska) oraz Martyna Górna z Niepublicznego Przedszkola „Bajka” w Chojnicach (opiekunowie: Pani Anna Pietrzak oraz Pani Bożena Kuśmierek).


W II etapie spotkały się 3-osobowe zespoły reprezentujące zwycięzców pierwszego etapu. Niestety na zmagania konkursowe nie dotarła drużyna z Nieżychowic. Podczas konkursu należało m.in.: rozwiązać zagadki poświęcone wiosennym roślinom, rozpoznać zwierzęta budzące się ze snu zimowego, wykazać się znajomością ptaków przylatujących do Polski na wiosnę. Nie zabrakło też pytań dotyczących Parku Narodowego „Bory Tucholskie”.

Pierwsze miejsce ex aequo zajęły drużyny sześciolatków z Przedszkola Niepublicznego „Promyczek” w Chojnicach w składzie: Nadia Czaja, Kaja Kowalkowska i Martyna Lizakowska oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach, którą reprezentowali: Natalia Glazer, Martyna Markowska oraz Igor Siedlecki. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy Ia ze szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach – Zofia Synoradzka, Marta Szyszka oraz Wiktoria Kobus. Trzecie miejsce również równorzędne zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach w składzie: Milena Rudnik, Anna Chabowska i Andrzej Dolny oraz uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie: Kinga Hamernik, Kinga Orlikowska oraz Kacper Fojuth. Julia Haratyk, Paweł Lubiński i Dominik Prusiński z klasy Ic ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach zajęli czwarte miejsce. Natomiast piąte miejsce zajęła drużyna reprezentująca klasę Id również ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach w składzie: Adrian Szkoła, Miłosz Rohde i Tomasz Pałamarz.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w naszym konkursie. Składamy również serdeczne podziękowanie nauczycielom przygotowującym dzieci do naszych zmagań.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl