Strona główna

Uwaga na nieuczciwych domokrążców

Uwaga na nieuczciwych domokrążców

2011-05-11 14:08:49  |  KPP Chojnice

Mieszkanka jednej z miejscowości w gminie Czersk padła wczoraj ofiarą domokrążców. Pokrzywdzona wpuściła do mieszkania dwie nieznajome oferujące do sprzedaży ręczniki. Kiedy kobiety wyszły, zorientowała się, że z kieszeni jej fartucha zniknął portfel z pieniędzmi. Policjanci szukają złodziei, jednocześnie przestrzegają przed fałszywymi akwizytorami.

Policjanci szukają złodziei, którzy wczoraj okradli mieszkankę jednej z miejscowości w gminie Czersk. Do zdarzenia doszło około godz. 15.00. Dwie kobiety wykorzystując fakt niezamknięcia drzwi weszły do domu pokrzywdzonej, a następnie zaoferowały jej do sprzedaży ręczniki. Po opuszczeniu mieszkania wsiadły do czekającego na nie samochodu i odjechały. Wówczas to pokrzywdzona zorientowała się, że nieznajome „przeszukały” meblościankę w pokoju, a z kieszeni fartucha ukradły portfel z pieniędzmi w kwocie ponad 1400zł.

Policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność w kontaktach z obcymi. Sposobów działania oszustów i złodziei jest wiele. Mogą podawać się oni za przedstawicieli handlowych znanych i mniej znanych firm, agentów ubezpieczeniowych, inkasentów czy listonoszy, chcąc w ten sposób dostać się do mieszkania i je okraść lub wyłudzić od nas pieniądze za oferowane „ atrakcyjne” towary. W ostatnim czasie funkcjonariusze odnotowali także przypadki działania fałszywych rachmistrzów, przeprowadzających rzekomo badania na potrzeby spisu powszechnego.

Co robić, żeby nie paść ofiarą złodzieja – domokrążcy? Przede wszystkim nie wpuszczać nieznajomych do mieszkania, zawsze zamykać drzwi i nie przechowywać w domu większych kwot pieniędzy. Pamiętajmy, że mamy prawo wylegitymować odwiedzającą nas osobę i żądać okazania przez nią identyfikatora.

W przypadku, gdy podejrzewamy, że mamy do czynienia z nieuczciwymi domokrążcami, należy powiadomić Policję. Funkcjonariusze wylegitymują kręcące się w pobliżu domostw osoby i sprawdzą, jaki jest cel ich wizyty.

Powiązane artykuły:

Najnowsze artykuły:

pełna wersja Chojnice24  |  do góry

© chojnice24.pl  |  powered by intensys.pl